Jak vytvořit obyčejné tričko v Body Shopu

Krok 1 – Tvorba nového oblečení je snadná!

Každý chce tvořit nové oblečení pro své Simíky a The Sims 2: Body Shop (dále jen BS) nabízí možnosti jak snadno a rychle tohoto dosáhnout. Ještě než začneme, měli byste se ujistit, že máte editor obrázků jako je Photoshop nebo Paint Shop Pro - budete ho potřebovat pro editaci obrázků.


Krok 2 – Vítejte v „Tvoření součástí“!

Prvním krokem při tvorbě součástí je vytvoření nového projektu v BS. Projektu postupujte takto:


Krok 3 – Alfa Beta textura….cože?

Teprve teď začíná ta pravá zábava! Nastartuje váš oblíbený obrázkový editor jako Photoshop nebo Paint Shop Pro a otevřete v něm soubory, které jste právě exportovali. Umístění souborů máte napsáno nad obrázkem trička. V systému Win XP je to „C:\Documents and Settings\vaše jméno\Dokumenty\EA Games\The Sims 2 Body Shop\Projects\tričko\“.


Koukněte do adresáře a měli byste najít čtyři soubory. Měli by vypadat asi takto:Editovat budeme pouze 2 z těchto souborů:
Soubor textury: top~stdMatBaseTextureName.bmp
Alfa kanál: top~stdMatBaseTextureName_alpha.bmp


Ještě než začneme, měli byste něco málo o těch souborech vědět. Soubor textury je plochý obrázek, který je omotán kolem těla Sima a na kterém budeme pracovat nejvíce. Tady je příklad, jak by měla textura vypadat, když jí otevřete v obrázkovém editoru:Alfa kanál říká programu co ukázat a co ne. Cokoliv bílé se ukáže a černá vidět nebude. Takto by měl vypadat soubor s alfa kanálem po otevření v editoru:Ok ... vrhněme se na design našeho trička.


Krok 4 - Design za babku ($)

Jsem si jistý, že budete chtít na trička přidat nějaké to logo nebo barvu. Tak to pojdmě zkusit! Jakmile máte oba soubory otevřené a připravené k editování, koukněte se na texturu a jdeme přidat logo. Otevřel jsem si logo The Sims 2, ale můžete si vytvořit i vlastní. Zmenšil jsem obrázek a vložil ho k textuře. Po uložení vypadá textura takto:BS nepodporuje vrstvy (layers) tak nezapomeňte obrázek „zplacatit“. V Photoskopu je to příkaz Layer -> Flatten Image! (sloučení do jedné vrstvy, pozn. ed) A uložte opět jako *.bmp

Teď, když je obrázek uložen, koukněme se zpátky do BS a klikněte na ikonu „Obnovit náhled Simíka“. Prohlédněte si Simíka. Otáčet můžete pomocí šipek dole nebo ho chytněte myší. Teď máme logo na zádech Simíka. Snadné, ne?
Step 5 – Rychlé změny v Alfě

Textura s Alfa kanálem vám umožní udělat několik snadných změn, které se rychle projeví. Použil jsem gumu na alfa kanál a přidal nějaké ozdoby na spodek trička.Soubor uložte a v BS opět klikněte na „Obnovit náhled Simíka“ a je to! Vaše modelka teď má nové tričko.Není to přímo poslední stupínek žebříčku módy, ale dobrý příklad jak rychle a relativně snadno změnit oblečení vašich Simíků.


Krom 6 – Zabalit a mašličku, prosím!

Už jste spokojení se svým výtvorem? Ano? Tak ještě musíme importovat věci zpátky do Body Shopu. Nebojte, BS opět udělá všechno za vás. Stačí zadat popisek projektu a kliknout na ikonu „Importovat do hry“.Teď, když už znáte základy tvoření vlastního oblečení se můžete pustit do tvoření vlastních věcí. Všechny vaše výtvory si pak budete moct dát přímo do hry až vyjde. A nebojte se podělit o své výtvory a posílejte.Nevíte si rady? Ptejte se!


Převzato z oficiálních stránek
Přeložil: Johny v1.3
© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
Seasons
Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů!
Koupit
Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Balíčky/kolekce Články Sims 2 Download Ostatní