Jak postavit sklep?

Stále vám vrtá hlavou, jak postavit sklep? Anebo byste si přáli jej pěkně oživit? Pak stačí prostudovat náš podrobný tutorial, v němž se o sklepech dozvíte veškeré potřebné informace a návody, jak si s jeho výstavbou pohrát.Po spuštění hry a výběru sousedství vybereme na panelu pro ovladání sousedství možnost „Parcely a domy“ (klávesová zkratka F2) a klikneme na panel „Prázné parcely“. Kde si vybereme parcelu (např.: „Velká parcela (5x4)“, poté ji umístíme do sousedství, potvrdíme možnost rezidenční (tj. Obyvatelná) a pojmenujeme.Teď máme připravenou novou parcelu pro náš tutorial jak stavět sklep. Po vstupu na parcelu klikneme na panel „Režim výstavby“ (klávesová zkratka F3), ve stavebním katalogu vybereme kategorii „Základy a terasa“, pomocí nástroje „Základy“ vytvoříme hlavní obvodové zdi základu našeho domu. Poté vytvoříme ještě jednu menší základovou plochu.


Teď se posuneme o patro níže (klavesová zkratka Page Down) a vytvoříme vnitřní základní zeď. Stále pracujeme s nástrojem – „Základy“, ale tentokrát za pomoci klávesy CTRL (tj. Normální funkce klávesy CTRL v režimu výstavby slouží k odstranění stavebních prvků, zde však bude sloužit jako vyseknutí prostoru do našich pevných základů). Vyseknutí provedeme tak, že vnitřní zeď (za pomoci klávesy CTRL) z každé strany o jedno políčko zmenšíme. Takto vytvoříme první část sklepu, druhou a nakonec obdobným způsobem provedeme spojení techto dvou místností do jednoho celku.Celé základy jsou vysoké pouze jedno políčko a tam by se naši Simíci nevešli, proto musíme provést prohloubení základů. Ve stavebním katalogu vybereme kategorii „Terén“ a zde v podsekci stavebního nástroje „Výška“ použijeme nástroj „Snížení terénu“. Terén ve vnitřní místnosti našeho budoucího sklepa snížíme na výšku základní zdi (tj. Tak aby se nám tam vešla klasická zeď , ta nesmí přesahovat či být níže než je stěna základů – chce to trošku trpělivosti a stále zkoušet, zdali to už nebude stačit. – zvýšit terén můžete kdykoliv – pokud byste nedodrželi správnou výšku, tak zde nebudete moci stavět zdi a hlavně schody do přízemí). Následně vybereme nástroj „Vyrovnání terénu“ a vyrovnáme si terén k jedné straně naší základní stěny – tím pádem můžeme provést přesnou kontrolu správné hloubky sklepa. Pokud je vše v pořádku, za pomocí nástroje „Vyrovnání terenu“ provedeme celkové vyhloubení našeho sklepa.V této fázi již máme hotov klasický sklep a můžeme se vrhnout do jeho úprav a zabydlovaní… Ale nám to nestačí a ukážeme si další možnosti podsklepeni.V menší místnosti začneme snižovat terén dle libosti a fantazie (můžeme vlastně kdekoliv ve sklepě, záleží jen a jen na vás). Tím nám vznikne jakoby spodní prostor, který spojíme schody a můžeme ho využít jako spodní část sklepu.A k čemu nám vlastně sklep slouží? Různě – buďto jako klasický sklep nebo prostor pro nové pokoje, pokusy, party či bazén nebo cokoliv vás napadne. Jako ukázku jsem vytvořil ve spodní části bazén.Tip: přesná hloubka sklepa

Na stěnu vytvořeného sklepa dejte nějakou tapetu, která má na horním okraji jinou barvu než na dolním. Já konkrétně použila malbu „Červená vlna“ s okopovou římsou v bílém dřevě pro snazší rozlišení mezi barvami. Snižujte zeminu dokud se vám objeví nejspodnější část malby - kde končí spodní stěna bílou čarou, tam by měla být podlaha. Poté už jen dorovnejte zem podle tohoto čtverečku.

Vlevo – správná výška
Vpravo – špatná výška
Nevíte si rady? Ptejte se!


Autor: McMagic, Mia
© copyright HotGames, design by Laku
www.thesims2.cz - na titulní stranu
Seasons
Sims 2: Roční období (Seasons) - rozmary počasí vstupují do světa simů!
Koupit
Mazlíčci Ve světě podnikání Noční život Univerzita Balíčky/kolekce Články Sims 2 Download Ostatní